BFT Fotoselli Kapı

BFT Fotoselli Kapı ve Genel Özellikleri

BFT fotoselli kapı özellikle hastane, okul ve şirket gibi kurumlarda kullanılmaktadır. Ufak bir motora sahip olan kapı, karşıdan gelen kişiyi algılamakta ve buna bağlı olarak açılmaktadır. Belli bir süre sonra da otomatik olarak kendisini kapatmaktadır. Oldukça kullanışlı olan kapı BFT tarafından üretilen farklı bir ürün olarak dikkat çekmektedir. Bu ürünlerde BFT tarafından farklı motorlar kullanılmaktadır. Bu motorların hepsinin farklı özellikleri ve kapasiteleri bulunmaktadır. Bu ürünlerin tamamı portatif ve az yer kaplamaktadır. Ayrıca montajları da son derece basittir. Bir defa kurularak gereken ayarlar yapıldıktan sonra uzun süre kullanılabilmektedir. Periyodik bakımlarının zamanında yapılması ile de kullanım ömrü uzayan kapılar, bina girişlerinde en fazla tercih edilen kapılardandır.

BFT Fotoselli Kapı Ürünlerinde Kullanılan Motorlar

BFT fotoselli kapı üzerinde bulunan farklı motorlardan bir tanesi Vista TL Radarlı kapı motorudur. 120 kg’a kadar taşıma kapasitesi bulunan motorun kanat açma mesafesi ise 800 mm’dir. Montaj edilmesi son derece basit olan bu motor farklı sıcaklıklarda da yüksek performans göstermektedir. Ayrıca motora ait bütün kabloların gizli olması da görüntü kirliliği oluşmaması bakımından son derece önemlidir. Fotoselli kapılarda kullanılan bir başka motor ise Vista SW radarlı kapı modelidir. LCD ekrana sahip olan bu motorun ayarlamaları buradan rahatlıkla yapılmaktadır. 250 kg taşıma kapasitesi bulunan motorun kanat açma mesafesi ise 1.400 mm’ye kadar çıkabilmektedir. Böylece çok daha geniş bir aralık oluşmakta ve insanlar kapıdan daha rahat girip çıkmaktadır.

BFT Fotoselli Kapı Avantajları

BFT fotoselli kapı modellerinde kullanılan motorların genel özellikleri bu şekilde olmasına rağmen daha farklı modellerde bulunmaktadır. Bunların ortak özelliği çok düşük ve yüksek sıcaklıklardan etkilenmeden çalışmasıdır. Ayrıca söz konusu ürünler ihtiyaca göre farklı mesafelerde açılabilmektedir. Bundan dolayı da bazılarından insanlar geçebilirken bazılarından ise eşya taşımak dahi mümkün olmaktadır. Ayrıca fotoselli kapılarda bulunan ayarlar sayesinde ufak hareketlerin algılanması engellenmekte ve insan dışındaki hareket eden nesneler kapının açılmasını sağlayamamaktadır. Bu da binaların kapılarının gereksiz yere açılmasını engellemektedir.

bft fotoselli kapı - bft motor - bft kapı - bft türkiye

BFT Fotoselli Kapı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.