BFT Ares 1000 ve 1500 Yana Kayar Motor

BFT Ares 1000 ve 1500 Yana Kayar Motor

BFT Türkiye tarafından üretilen motorlardan bir tanesi de BFT Ares 1000 ve 1500 yana kayar motor olup özellikle bahçe ve benzeri yerlerin girişlerinde sıklıkla tercih edilmektedir. Birçok özelliğe sahip olan motorda elektromekanik tip sonlandırma swichleri bulunmakta ve bunlar kapının hareketlerini sınırlandırabilmektedir. Yeni nesil akıllı teknolojiler kullanılarak üretilen söz konusu ürünler bundan dolayı son derece güvenlidir. Ayrıca Avrupa Güvenlik Standartlarına da uygundur. -20 derece kadar soğukta herhangi bir performans düşüşü yaşamadan çalışabilen motor, mikro işlemci ile entegre halde bulunan kontrol paneline sahiptir. Motor ön yüzeyinde bulunan kontrol paneli kolay erişim noktasında son derece etkili olup kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

BFT Ares 1000 ve 1500 Yana Kayar Motor ve Güvenlik Sistemi

BFT Ares 1000 ve 1500 yana kayar motor yukarıda da bahsedildiği gibi bütün güvenlik standartlarına uygun özelliktedir. Bu tür motorların en büyük soruna önüne çıkan cisimlerdir. Bunlar bazen canlı bir varlık olabileceği gibi bazen ise cansız bir varlık olabilmektedir. Dolayısıyla böyle durumlar ciddi kazalara yol açabilmektedir. Fakat bu motorlarda bulunan özellik sayesinde böyle kazalar yaşanmamaktadır. Kapıların kapanması sırasında önüne herhangi bir cisim çıktığında kapılar otomatik olarak durmakta ve aksi istikamette hareket etmektedir. Çarpma emniyet sistemi denilen bu özellik sayesinde kazalar önlenmiş olmaktadır. Bunun dışında son derece güçlü bir motor olan Ares’in dört farklı modeli bulunmaktadır. Bunlar 500 kg ile 1500 kg arasında kapasiteye sahiptir.

BFT Ares 1000 ve 1500 Yana Kayar Motor Özellikleri

BFT Ares 1000 ve 1500 yana kayar motor akü ile çalışmaktadır. Yukarıda da bahsedildiği gibi zor şartlar altında yani -20 derece ile 60 derece arasında yüksek performans göstermektedir. Yoğun kullanım için uygun özelliklerde olan motorun kapı uzunluğu en fazla 9 metredir. Kapıların açılıp kapanma hızı ise dakikada 9 metre ile 12 metre arasında farklılık göstermektedir. İp24 koruma sınıfına dahil olan motorların ortalama ağırlığı akü ile birlikte 20 kg’dır. Bu seviyedeki motorlar için normal olarak kabul edilmektedir.

bft motor - bft yetkili servis - bft türkiye - bft otomasyon - bft ares

BFT Ares 1000 ve 1500 Yana Kayar Motor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.