BFT Deimos SR 500 Yana Kayar Kapı Motoru

BFT Deimos SR 500 Yana Kayar Kapı Motoru

BFT Deimos SR 500 yana kayar kapı motoru ve buna benzer motorlar, bir ray üzerinde kayacak şekilde tasarlanan,  çoğunlukla sadece bir kanatın olduğu, yana doğru hareket edecek şekilde yapılan ve genelde bahçe kapıları için kullanılan ve uzaktan kumanda edilebilen bir sistemdir. Kullanım alanı geniş olmakla beraber genellikle bahçe ve garaj kapıları için düşünülür. Girişleri geniş olmayan yapılarda, bu tür bir sistem kullanmanız yararlı olacaktır. BFT Türkiye doğru ve güvenilir olmayı ilk amacı edinmiş, Avrupa Birliği standardına göre üretim yapan, İtalyan bir otomasyon sistemleri markasıdır. Hem bariyer hem de otomatik kapı sistemlerinde hizmet veren markalardan biri olan BFT, bunun dışında, bariyer sistemleri, garaj kapısı için motor, bariyer, taşıt tanıma sistemleri ve bunların aksesuar ve yedek parçalarını da üreten bir markadır.

BFT Deimos SR 500 yana kayar kapı motoru özellikleri

BFT Deimos SR 500 yana kayar kapı motoru, Alfa SD kontrol ünitesini kullanır. Yine bu model kilitli çalışma sistemiyle üst düzey bir güvenlik sağlar. SR 500 modeli 230 volt elektrik ve 50 Hz değerleriyle çalışır. Elektrik şebekesinden 290 Watt güç alır ve azami akım olarak 1,9 Amper kullanır. Termiğin korumasını motor sargısı sayesinde sağlar. Bahçe kapısı olarak kullanılacaksa, motorun ortalama kapı açma hızı dakikada 8,5 metre olarak belirlenmiştir. Çıkış devri 48 RPM değerine sahip ve diş sayısı 14 tür. Orta yoğun kullanımlara son derece uygun olup, -15 ile +60 derece arasında herhangi bir soruna mahal vermeden çalışabilmektedir. Ağırlığı 15 kg olan bu motorun herhangi bir aküyle çalışma şansı bulunmamaktadır.

Otomasyona dair

Otomasyon, yapılmış veya yapılacak olan işin, makine ve insan arasında uygun bir şekilde paylaştırılmasıdır. Otomasyon sisteminin hem faydaları hem de zararları vardır. Faydaları:

  1. Seri üretim sayesinde zamandan tasarruf sağlar.
  2. Hatasız üretim olduğu için, kalite de bir artış meydana getirir.
  3. İş kazalarını azaltır
  4. Düşük maliyetle iş gücü sağlar

Zararları:

  1. İlk montajın maliyetli bir iş olması
  2. İşleri makineler yaptığı için istihdamı azaltması
  3. Kendini uzun zamanda amorti etmesi
bft türkiye - bft otomasyon - bft otomatik kapı - bft deimos - bft yana kayar kapı motoru

BFT Deimos SR 500 Yana Kayar Kapı Motoru

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.