BFT Akta Emniyet Fotoseli

BFT Akta Emniyet Fotoseli

Otomatik kapı ve bariyer sistemleri gibi ürünlere eklenen aksesuarlar ürünlere ekstra özellikler katmakta ve böylece daha da kullanışlı olmalarını sağlamaktadır. BFT tarafından üretilen otomatik kapılara takılan aksesuarlar da yine BFT tarafından üretilmektedir. Firmanın ürünleri böylelikle kullanıcıların beklentilerini daha etkili karşılamaktadır. Kullanılan aksesuarlar flaşör, fotosel gibi farklılık göstermekte ve bunların her biri ürünlere farklı özellikler katmaktadır. BFT Akta emniyet fotoseli de bu ürünler arasında yer almakta ve adından da anlaşılacağı üzere emniyet için kullanılmaktadır. Otomasyon sistemine sahip olan ürünler otomatik olarak hareket etmektedir. Kendi programları dahilinde verilen komutları uygulamaktadır. Böylece açılma ve kapanma işlemini kendisi yapmaktadır. Bu tür durumlar bazen kazalara neden olabilmekte ve emniyet fotoselleri ile bir anlamda önlem alınmış olmaktadır.

BFT Akta Emniyet Fotoseli ve Çalışma Prensibi

BFT Akta emniyet fotoseli kızılötesi ışınları kullanmakta ve bunlar sayesinde işlevini yerine getirmektedir. Bu fotoseller ikili olarak kullanılmakta olup bunlardan bir tanesi alıcı iken diğeri ise vericidir. Böylece iki alet kendi arasında kızılötesi ışınlarla bağlantı kurmaktadır. Kapılara ya da benzer ürünlere takılan fotoseller arasına canlı ya da cansız bir varlık girerek bağlantıyı keser ise fotoseller anında motora uyarı vermekte ve motor kapıları durdurmaktadır. Böylece kapılar açılırken ya da kapanırken dalgınlıkla oraya giren kişilerin güvenlikleri sağlanmış olmaktadır. Duran motorlar anında ters yöne hareket etmeye başlamakta ve olası bir sıkışma durumu var ise sıkışan cisim ya da kişiler bu şekilde kurtarılmaktadır.

BFT Akta Emniyet Fotoseli ve Ürün Özellikleri

BFT Akta emniyet fotoseli tarafından sağlanan güvenlik genel olarak yukarıda anlatılmıştır. Güvenlik seviyesinin üst düzeyde olmasını sağlayan bu fotoseller oldukça portatiftir ve hemen her yere çok rahat bir şekilde monte edilebilmektedir. Bu özelliği de yer açısından önemli bir avantaj sağlamaktadır. Ayrıca ürünün görüntüsünün son derece şık olması, ortamda görüntü kirliliği oluşmasını engellediği gibi güzel görüntüler oluşmasını da sağlamaktadır. BFT Türkiye garantisi altında olan ürünler ile ilgili sorunları yetkili servis çok kısa sürede çözmektedir.

bft fotosel - bft türkiye - bft otomatik kapı - bft motor - bft servi

BFT Akta Emniyet Fotoseli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.