BFT Desme Emniyet Fotoseli

BFT Desme Emniyet Fotoseli

Gelişen teknolojinin insanlara sunmuş olduğu kolaylıklardan bir tanesi de otomasyon sistemleridir. Bu sistemler en genel mana ile cihazların otomatik olarak işlevini yerine getirmesidir. Bu sistemleri hayatın hemen her alanında görmek mümkündür ve insanlara çok büyük bir kolaylık sağlamaktadır. Otomasyon sistemlerinin kullanıldığı kapılarda bulunmakta ve bunlar farklı firmalar tarafından üretilmektedir. Bir İtalyan markası olan BFT de bu kapıların üretimini yapmaktadır. Otomatik kapı, bariyer sistemleri ve benzer ürünlerin üretimini yapan firma aynı zamanda bunların daha kullanışlı olması için farklı aksesuarlar da üretmektedir. BFT Desme emniyet fotoseli de bunlardan birisidir ve birçok ürün ile uyum içerisinde çalışabilmektedir. Güvenlik ve diğer alanlarda kullanılabilen bu fotosel son derece yararlıdır.

BFT Desme Emniyet Fotoseli Nasıl Çalışır?

BFT Desme emniyet fotoseli adından da anlaşılacağı gibi genellikle emniyet yani güvenlik için kullanılmaktadır. Bu fotoseller kızılötesi ışınlarla yani insanların göremeyeceği ışınlarla çalışmaktadır. İki fotosel bu ışınlar sayesinde birbiri ile bağlantı kurmakta ve bu bağlantı sağlandığı sürece normal bir şekilde durmaya devam etmektedirler. Fakat bu fotosellerin arasına herhangi bir cisim girerek bağlantının kesilmesine sebep olursa fotoseller bu defa motora sinyal göndermekte ve bir sorun olduğunu bildirmektedir. Bu da motorun durmasını ve ters yönde hareket etmektedir. Böylece olası kazalar engellenmekte ve herhangi bir sıkışma durumu yaşanmamaktadır. Son derece önemli bir işlevi yerine getiren bu fotoseller insanların güvenliğini sağlama adına çok önemlidir.

BFT Desme Emniyet Fotoseli ve Özellikleri

BFT Desme emniyet fotoseli oldukça estetik bir tasarıma sahiptir. Görüntüsü ile ortama şıklık katan bu fotosellerin boyutları ve ağırlıkları çok uygun seviyededir. Ayrıca portatif yapısından dolayı da kolay bir şekilde monte edilebilmektedir. Ürünler normal elektrik ile çalışmakta olup bundan dolayı kabloludur. Dış yüzeyi son derece sağlamdır ve gelebilecek darbelere dayanarak ürünün zarar görmesini engeller. Ayrıca yine dış yüzey yapısı gereği son derece zor bir şekilde kirlenmektedir. Bu fotoseller BFT Türkiye tarafından üretilmekte ve bundan dolayı da yine BFT tarafından garanti altına alınmıştır.

bft türkiye - bft emniyet fotoseli - bft otomatik kapı - bft desme fotosel

BFT Desme Emniyet Fotoseli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.